Antalya’da Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde “ameliyathanede” hemşire olarak misyon yapan Genel Sağlık-İş Sendikası işyeri temsilcisi, vazife tarifine alışılmamış bir halde “çocuk servisinde” görevlendirildi.
Genel Sağlık-İş’in açtığı dava sonucunda mahkeme, idari sürecin iptaline hükmetti. Gazetemiz Cumhuriyet, buna rağmen başhekim Çelik’in mahkeme kararını uygulamadığını, sıhhat çalışanına mobbinge devam ettiğini gündeme getirdi. Çelik, Genel Sağlık-İş heyetinin, hastanede yaşanılan hukuksuzlukları halka duyurabilmek için hastanenin önünde yaptığı basın açıklamasının akabinde heyete beyaz kod vermesiyle de gündeme geldi.
Genel Sağlık-İş, yargı sürecini sürdürürken Çelik’i de Sağlık Bakanlığı Teftiş Şurası Başkanlığı, Antalya Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve Gazipaşa İlçe Sıhhat Müdürlüğü’ne şikâyet etti. Ayrıyeten Çelik’in vazifesinden istifa edip mahallî seçimlerde AKP’den Gazipaşa Belediye lideri adayı olacağı argüman edildi.
Genel Sağlık-İş Genel Lideri Derya Uğur, “Bırakın belediye lideri adaylığını kamuda misyon almasının bile sakıncalı olduğunu düşündüğümüz Çelik’e yargının gereken yanıtı vereceği inancındayız” dedi.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.